ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

Щоб не загубитися в безмежному електронному просторі Інтернету й отримувати корисну інформацію одразу – без блукання й витрачання часу на пошук – ми підготовили для Вас ВЕБ-навігатор, в якому представлено огляд корисних для учасників освітнього процесу Інтернет-ресурсів з активними веб-посиланнями та описами.

https://ukrstat.gov.ua/ – Офіційний сайт Державної служби статистики України.

https://mon.gov.ua/ua – Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України.

https://www.kmu.gov.ua/ – Офіційний веб-портал органів виконавчої влади України.

https://www.rada.gov.ua/ – Офіційний веб-портал Верховної Ради України.

https://osvita.net/ua/ – ІВС «ОСВІТА» – Інформаційно-виробничої системи по забезпеченню осіб даними з питань освіти. На сьогоднішній день вона являє собою комплекс адміністративних, правових, програмних і апаратно-технічних засобів, які забезпечують побудову єдиного інтегрованого інформаційного середовища країни в галузі освіти.

https://naqa.gov.ua/Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти – один з органів управління у сфері вищої освіти, що є постійно діючим колегіальним органом, уповноваженим на реалізацію державної політики у сфері забезпечення якості вищої освіти. Агентство діє в межах реалізації стандартів і рекомендацій ESG-2015, які, у свою чергу, стали частиною Угоди про асоціацію України з ЄС. Воно є асоційованим членом Європейської мережі із забезпечення якості вищої освіти (ENQA) та повноправним членом чотирьох міжнародних організацій у сфері забезпечення якості та академічної доброчесності, а саме: Міжнародної мережі агентств із забезпечення якості вищої освіти, Центрально-Європейської мережі агентств з якості, Міжнародного центру з академічної доброчесності, Глобальної мережі академічної доброчесності та Європейської мережі академічної доброчесності.

https://www.base-search.net/ – BASE є однією з найбільш об’ємних пошукових систем у світі, особливо для академічних веб-ресурсів. BASE надає понад 340 мільйонів документів від понад 11 000 постачальників вмісту. Ви можете отримати доступ до повних текстів близько 60% індексованих документів безкоштовно (Відкритий доступ). BASE управляється бібліотекою Білефельдського університету.

https://www.merlot.org/merlot/index.htm – Каліфорнійський державний університетський центр розподіленого навчання (CSU-CDL на www.cdl.edu) розробив і надав безкоштовний доступ до MERLOT. На чолі з доктором Джеймсом Шпорером і під керівництвом Apple Computer та інших галузевих, університетських і державних співробітників EOE розробив і розповсюдив інструменти, щоб уможливити формування спільнот, залучених до створення спільних баз знань навчальних матеріалів. Система MERLOT надає доступ до підібраних онлайн-навчальних і допоміжних матеріалів, а також інструментів для створення вмісту під керівництвом міжнародної спільноти педагогів, учнів і дослідників.

https://stud.com.ua/ Сайт містить електронні версії підручників з економіки, менеджменту, БЖД, фінансів та інших рубрик.

http://irbis-nbuv.gov.ua/info_law.html – Юридичні інформаційні ресурси Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

https://radniki.at.ua/board/Юридичний портал пропонує своїм відвідувачам досить широке коло юридичних послуг та інформаційних додатків. Сайт буде корисним як для юристів так і для громадян, які бажають відстоювати та реалізовувати свої законні права та інтереси самостійно. Дуже корисним є розділ, де можна завантажити зразки юридичних документів. Для студентів та викладачів юридичних спеціальностей будуть корисними розділи Юридична література, Юридичні статті. Головним напрямом діяльності юридичного порталу radniki.at.ua є надання БЕЗКОШТОВНОЇ юридичної консультації

https://dozkontrol.ucoz.ua/index/skachati_bezkoshtovno_pidruchniki/0-8 – На порталі розміщені безкоштовні електронні підручники з вищої математики, фізики, економетрії, теорії ймовірностей, математичного програмування, економічних і юридичних дисциплін, а також прикладі рішення задач з вищої математики, економетрії, математичного програмування, теорії ймовірностей, бухгалтерського, фінансового, управлінського та податкового обліків, економіки підприємства, економіки праці та ін.

https://www.ebk.net.ua/Електронна бібліотека Князєва містить корисні рубрики: Право – опорні конспекти лекцій. Право – повнотекстові підручники. Економіка. Менеджмент. Аудит. Банківська справа. Біографії відомих діячів України. Державна влада в Україні. Історія та етнографія. Культурологія. Література. Логістика. Політологія. Психологія. Свята, традиції, звичаї, обряди. Соціологія. Соціологія. Допомога в навчанні, реферати. Релігієзнавство. Творчі особистості. Українське мистецтво, історія. Фінанси. Центри духовності України. Економіка. Етика та естетика.

http://mego.info/ – Юридичний портал-бібліотека України он-лайн Мего-Інфо з новітньою правовою літературою для навчання, роботи та консультації. Містить науково-практичні коментарі кодексів України, навчальні посібники з права України, дисертації України з права он-лайн.

http://studnews.org.ua/ – Корисний інформаційний ресурс для студентів, де містяться анонси тренінгів, конференцій, молодіжних шкіл, студентських фестивалів, кар’єрних подій та стажувань.

https://polka-knig.com.ua/ – Безкоштовна онлайн бібліотека для студентів

https://enic.in.ua/index.php/ua/ – Сайт Національного інформаційного центру академічної мобільності ENIC Ukraine, містить інформацію про систему освіти України, зразки українських документів про освіту та ін.

https://www.dilovamova.com/index.php?page=1 – Публічне інтернет-видання надає можливість ознайомитися з основами усного й писемного спілкування в офіційно-діловій сфері українського суспільства. На його сторінках подаються мовні рекомендації та зразки складання й оформлення ділових паперів. Особливу увагу приділено складним випадкам українського формо- та словотворення, законам побудови словосполучень і речень. Висвітлюються також питання етики ділового спілкування. Також окремий розділ присвячений банківській діяльності.

http://dspace.nbuv.gov.ua/Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України є бібліотекою відкритого доступу і передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в Інтернет з правом читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, проводити пошук, посилатися на повнотекстові статті, індексувати, тобто використовувати її з законною ціллю без фінансових, юридичних і технічних перешкод, що відповідає Будапештській Ініціативі Відкритого Доступу.

https://www.nas.gov.ua/publications/Pages/default.aspx – На сайті у вільному доступі розміщено наукові публікації, видавнича діяльність, книжкові та періодичні видання НАН України.

https://fingal.com.ua/ – Сайт містить такі розділи Банківська справа, Бухгалтерський облік, Аудит, Інвестиції, Економіка, Податки, Фінанси, Фінансове право та інші дисципліни.

https://library.if.ua/books/ – На сайті Бібліотека економіста в розділі «Бібліотека» містяться електронні версії підручників з економіки, менеджменту, туризму, фінансів та інших рубрик.

https://otipb.at.ua/ – Сайт Охорона праці та пожежна безпека в України містить книги, кодекси України, нормативні документи, корисні програми та корисні посилання на Веб-сайти з даної тематики.

http://www.znannya.org/Портал знань – відкриті навчальні матеріали, дистанційне навчання, дистанційне тестування знань. Вільний доступ до навчальних курсів різної тематики. Освітні ресурси з інформаційних технологій, програмування, проектування програмного забезпечення, а також матеріали з інших предметних галузей.

https://biggggidea.com/ – Велика Ідея – українська платформа соціальних інновацій. Платформа висвітлює матеріали та проекти, які мають цінність для суспільства свідомих громадян, здатні змінити уявлення про соціальні проекти, а також демонструють можливості горизонтальних ініціатив у суспільстві. Розділи сайту задумані як інструменти та дають можливості користувачам спробувати себе у різних ролях. Спільнокошт – механізм колективного фінансування проектів; Можливості – освітні мікро-оголошення про гранти, стажування, стипендії, школи, подорожі та події; Практики – медіа-журнал про соціальні інновації, відповідальне підприємництво, нові бізнес-моделі, екологічну свідомість, теорію змін. Сьогодні ресурс об’єднує соціальних інноваторів, митців, критиків, соціальних підприємців, журналістів та громадських активістів з усієї України. Сто тисяч людей зі всього світу щомісяця відвідують платформу.

https://ocw.mit.edu/ – MIT OpenCourseWare є безкоштовним і відкритим доступом до тисячних колекцій матеріалів з Массачусетського технологічного інституту(Massachusetts Institute of Technology) – лекції, семінари, аудіо-, відео курси тощо.

https://oasis.geneseo.edu/about.php – Інтегрований пошук відкритих доступних джерел (OASIS) – це інструмент пошуку, який має на меті полегшити пошук відкритого вмісту. На 2023 рік OASIS має відкритий вміст із 115 різних джерел і містить 455 492 записи. OASIS розробляється в бібліотеці Мілна Дженезео SUNY.

https://www.robertschuwer.nl/ – сторінка dr.ir. Robert Schuwer (Гаага, 1955), незалежного консультанта і дослідника відкритих освітніх ресурсів від ЮНЕСКО. Тут ви можете знайти інформацію про відкриті освітні ресурси (OER) і відкриту освіту.

https://en.wikiversity.org/wiki/Wikiversity:Main_Page – Віківерситет – це проект Wikimedia Foundation, присвячений навчальним ресурсам, навчальним проектам та дослідженням для використання на всіх рівнях, типах і стилях освіти від дошкільної до університетської, включаючи професійну підготовку та неформальне навчання. Для вчителів, студентів та дослідників створенні відкриті освітні ресурси та спільні навчальні спільноти.

https://oyc.yale.edu/ – Відкриті курси Єльського університету надають безкоштовний відкритий доступ до вибору вступних курсів, які викладають видатні викладачі та вчені Єльського університету. Реєстрація не потрібна.

https://uk.duolingo.com/ – безкоштовна платформа для вивчення іноземних мов.

https://slovnyk.ua/ – СЛОВНИК.ua містить тлумачний словник української мови – понад 130 000 тлумачень із СУМ (https://sum.in.ua/ – Словник української мови в 11 томах) та понад 21 000 тлумачень, доданих командою та користувачами СЛОВНИК.ua. Словоформи (орфографічний словник української мови) для більше ніж 260 000 слів. Сервіс звертання містить понад 2600 імен та по батькові. Сервіс транслітерації містить офіційну «паспортну» (КМУ 2010) транслітерацію онлайн. СЛОВНИК.ua містить Помічника, який допоможе вам уникнути суржику та підкаже правильне слово. База «антисуржика» містить понад 700 слів та виразів. Також на сайті розміщено зручний новий правопис Української мови 2019 онлайн з пошуком, є сервіс «Наголоси», що розставляє наголоси в українських текстах.

https://lcorp.ulif.org.ua/dictua/ – Електронне видання «Словники України» призначене для надання користувачам лексикографічної інформації про слова української мови. Ця система складається з п’яти словникових підсистем-модулів – словозміни, транскрипції, синонімії, антонімії та фразеології – виправлених та розширених.

Показати # 
# Веб-Посилання Хіти
1   Link   ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ
76