Щорічно в четверту суботу листопада Україна відзначає національний День пам’яті жертв Голодоморів. Офіційно він називається Днем пам’яті жертв голодоморів, адже таких їх було три: у 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 роках. Вперше пам’ятну дату було встановлено у 1998 році.
Голодомор в Україні 1921–1923 – масове знищення корінного українського населення з ознаками етнічної чистки через мор голодом, спричинене конфіскацією у селян і вивезенням хліба до Російської РФСР, Західної Європи та Америки.
Голодомор 1932–1933 років – масовий, навмисно зорганізований радянською владою голод, що призвів до багатомільйонних людських втрат та викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.
Третій голодомор 1946–1947 років, який влаштувала народам СРСР російсько-комуністична диктатура, був спричинений не так повоєнним неврожаєм, як спланованою акцією сталінського Політбюро з метою забрати в селян залишки зерна і продати чи подарувати його братнім режимам в соціалістичному таборі.
Для українців міжнародне визнання Голодомору є свідченням встановлення історичної справедливості щодо оцінки злочину проти людяності. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Шановні користувачі!
До Дня пам’яті жертв голодоморів в Науковій бібліотеці ДПУ (абонемент навчальної літератури, кім. 372 корпус С) експонується виставка-реквієм «Скорботні сторінки історії України», на якій представлені різноманітні видання, що розповідають про причини та наслідки голодоморів.
Запрошуємо також до перегляду віртуальної виставки даної тематики.
|