Свято української писемності та мови традиційно відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця (письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря), з ім’ям якого пов’язують започаткування писемної української мови. Нині ми відзначаємо це свято 27 жовтня, як і все світове українство – День української писемності та мови.
Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня. Цьому передувало рішення Православної церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) перейти на новий церковний календар.
Наша мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Сьогодні у світі понад 45 млн. носіїв української мови, більшість з яких живе в Україні. Українська є другою чи третьою слов’янською мовою за кількістю мовців та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу.
Сьогодні українська мова стає зброєю, захистом і символом нескореності. Під час повномасштабної війни з РФ наша мова змінюється сама і змінює світ. Тепер у всіх на слуху слова українських стрілецьких пісень чи гасла на кшталт «Слава Україні! Героям слава!». На площах європейських міст люди виходять на акції з україномовними плакатами, а чимало зарубіжних волонтерів і політиків намагаються говорити українською слова підтримки нашому народу.
Шановні користувачі!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди cвята української писемності та мови.
Запрошуємо приєднатися до відеоогляду видань із фонду нашої бібліотеки та завітати до Наукової бібліотеки, кімната 372, корпус С, де для вас експонується тематична виставка книг до Дня української писемності та мови «Мова – духовний скарб нації».
Дякуємо, що ви з нами!!!
|