Сьогодні наша країна, в одне з найбільших православних свят Покрови Пресвятої Богородиці, відзначає День захисників і захисниць України та День українського козацтва.
З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю, як свідчать історичні факти!
Унікальність історії нашого народу полягає в тому, що в козаччині виявлявся потяг до волі наших предків.
Багатовікові імперські намагання знищити козацький дух у нашого народу пішли прахом і сьогодні, успадкована від славних предків міць наших воїнів потужно нищить ворожу силу, очищуючи нашу землю.
Це свято ми відзначаємо, як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і захищає її зараз, коли на території України йде боротьба за незалежність і суверенітет.
Обов’язок кожного з нас – завжди пам’ятати та шанувати наших героїв.
Віддаємо глибоку шану усім, хто рятує від російської агресії неньку – Україну, остаточно виборюючи її суверенність і право українців жити вільно і незалежно. Особливо тим, хто у цій боротьбі відійшов до лав небесного воїнства.
Слава захисникам і захисницям України!
Слава Україні!
Героям Слава!
Пропонуємо до вашої уваги відеопрезентацію, присвячену Дню українського козацтва та Дню захисників і захисниць України. Для ознайомлення представлені видання, які висвітлюють історію козацтва та його славетних представників, традиції та звичаї Запорізької Січі.
Також запрошуємо відвідати книжкову виставку: «Козацькому роду нема переводу, нема рівні козакам, що йдуть за свободу…», яка експонується у Наукової бібліотеці Державного податкового університету на абонементі навчальної літератури (кім. 372, корпус С).
|