Штучний інтелект (ШІ) – це потужний інструмент для підтримки освіти та науки. З його допомогою можна створювати інтерактивні та адаптивні навчальні матеріали, аналізувати прогрес та потреби студентів, надавати індивідуальну допомогу та зворотний зв’язок. ШІ також може допомогти засвоїти специфічні поняття, факти та закономірності, використовуючи ігрові та креативні методи.
Проте використання ШІ в освіті і науці потребує дотримання етичних норм та принципів. ШІ не повинен заміняти людину – викладача, науковця, а лише доповнювати його роботу. ШІ не повинен порушувати права та свободи студентів, а, навпаки, при використанні ШІ необхідно поважати їх особистість, конфіденційність та інтереси. ШІ не повинен бути джерелом маніпуляції, дезінформації або дискримінації, а сприяти критичному мисленню, розвитку та розумінню. ШІ не повинен бути самоціллю, а служити гуманним цілям освіти.
Такі та багато інших питань обговорювались 14 червня 2023 р. в онлайн-форматі на платформі Zoom під час засідання круглого столу «ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ОСВІТІ: CHATGPT І БІЛЬШЕ»
Організаторами заходу були:
Метою заходу було визначення перспективних підходів до освітніх застосувань та експертне обговорення потенційних проблем етичного та безпечного використання різних моделей ШІ.
Робота круглого столу відбувалась у напрямах:
- освітні аспекти використання ШІ;
- академічна доброчесність та використання ШІ;
- психологічні аспекти застосування ШІ для освітніх цілей;
- кібербезпека під час застосування ШІ.
Учасники круглого столу, а їх було більше 700 осіб із закладів освіти всіх рівнів в Україні, закликали всіх зацікавлених освітою людей до вивчення та використання штучного інтелекту з високою відповідальністю та свідомим ставленням. Так як ШІ – це не лише технологія, але і соціальний феномен, який має великий потенціал для покращення якості освіти та життя людей.
За результатами обговорення питань, що виносилися на засідання Круглого столу, було сформовано резолюцію, яка буде надіслана в МОН України, профільні наукові установи тощо. Також було досягнуто домовленостей щодо проведення низки заходів, зокрема майстер-класів для освітян з розвитку навичок застосування ШІ в освітній та науковій діяльності.
Співробітники Наукової бібліотеки Державного податкового університету взяли участь у роботі круглого столу в якості слухачів.
Шановні користувачі!
Запрошуємо вас ознайомитись з:
матеріалами круглого столу
проектом резолюції круглого столу
І пам’ятайте:
|