15 березня 2023 року Наукова бібліотека Державного податкового університету організувала і провела круглий стіл на тему: «Україна і Крим. Тисячолітні зв’язки» за участю директорів наукових бібліотек закладів вищої освіти. Мета заходу – збереження історичної пам’яті про минуле, а також – розповісти про сучасність кримськотатарського та українського народів, їх взаємовідносини впродовж століть, насильницьку анексію Криму, яка не визнається українською державою і міжнародними організаціями, та про шлях півострова додому – в Україну, тому що Крим був, є та залишається частиною нашої держави.
Дмитро Венцковський, проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку ДПУ, відкриваючи зустріч, зауважив: «Головне завдання нашого заходу – підтримка інституційної пам’яті. Сьогодні важливо не забувати: Крим був і є Україна! А ми на своєму фронті історичної пам’яті зробимо все можливе, щоб запобігти двоякому трактуванню історії. Бо історія одна, а спекуляцій багато».
Директори та співробітники наукових бібліотек закладів вищої освіти, серед яких Національний університет біоресурсів і природокористування України, Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Київський національний університет будівництва і архітектури, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Український державний університет імені Михайла Драгоманова, Національний університет фізичного виховання і спорту України презентували доповіді, які розкривають аспекти психологічної стійкості в період війни, реалії та виклики освіти в Криму, супротив на освітньому фронті та інші. Доповіді, присвячені історії, культурі, освітньому, політичному життю Криму до та після окупації не залишили байдужими присутніх. Частина учасників змогли долучитися до заходу дистанційно, завдяки високому професіоналізму Бузинника Д. В., який налагодив програмне забезпечення для проведення онлайн-конференцій.
Особливу зацікавленість викликала доповідь «Фіксація історичної пам’яті про сучасну війну на прикладі підготовки рекомендаційного покажчика «Російсько-українська війна»» Левченка Юрія Івановича, к. іст. наук, завідувача інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки Українського державного університету ім. М. П. Драгоманова.
Також оцінку спротиву окупації АР Крим надав присутній на заході Чочуа Джемалі Отарович, поет і бард, член Конгресу літераторів України, який раніше проживав у Криму. А вірші і пісні у його виконанні та чудовий спів Чочуа Марії, його доньки – студентки ННІ права ДПУ– викликали захоплення та оплески у присутніх.
Про історію Криму та свої творчі плани учасникам круглого столу розповів Валентин Миколайович Собчук – поет, письменник, журналіст, який анонсував вихід своєї нової книги «Рубікон» про Ірпінь та Приірпіння, яке стало щитом Києва.
Родзинкою зустрічі став перегляд відео-флешмобу «Мій гордий Криме, ти – це Україна», створеного співробітниками Наукової бібліотеки ДПУ – Кочур М.І., Бузинник І.О.. Підводячи підсумки круглого столу, Світлана Цимбалюк – директор Наукової бібліотеки ДПУ, організатор і модератор даного заходу, закликала усіх долучатися до патріотичного флешмобу у соцмережах.
Також до заходу були підготовлені тематичні виставки літератури «Україна крізь віки», «Крим – це Україна», рекомендований список літератури «Крим – це Україна», виставка рідкісних книг видавництва «КРІОН», виставка-інсталяція, присвячена воєнній тематиці.
Круглий стіл, організований і проведений Науковою бібліотекою, пройшов у теплій та дружній атмосфері, де кожен з учасників поділився власною історією та спогадами про Крим.
Завершився захід врученням сертифікатів та оглядовою екскурсією музеєм історії університету та оглядом руйнацій, завданих російськими окупантами нашому закладу вищої освіти.
Щиро вдячні усім, хто долучився до заходу!
Разом – ми – сила!
Крим – це Україна!
Україна – це Перемога!
|