Державний Гімн – це урочистий музично-поетичний твір, який разом з Державним Гербом та Державним прапором є офіційним символом держави. Конституція України (ч. 5 ст. 20) визначає, що Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького із словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. Закон України «Про Державний Гімн України було прийнято 6 березня 2003 р.
Як стверджують дослідники Державного Гімну України, віршований текст до майбутньої пісні «Ще не вмерла Україна» П. Чубинський склав у 1862 році. Твір швидко поширювався серед українського народу і ставав дедалі популярнішим. У 1917 році, коли українці зробили чергову спробу відновити державність, пісня «Ще не вмерла Україна», була офіційно визнана гімном Української Народної Республіки. В 1939 році текст «Ще не вмерла Україна» був затверджений гімном Карпатської України.
Коли в Радянському Союзі було вирішено створити окремий гімн для кожної республіки в його складі, то варіант використання пісні «Ще не вмерла Україна» було відкинуто, щоб не викликати сепаратистські настрої серед українців. Гімн «Ще не вмерла Україна» було вперше публічно заспівано 24 вересня 1989 року на головній сцені фестивалю «Червона рута».
Гімн є одним із символів державності та ідентифікує державу на міжнародних зібраннях, форумах, спортивних змаганнях.
З нагоди Дня Державного Гімну України Науковою бібліотекою Державного податкового університету організована книжкова виставка.
Шановні користувачі!
Чекаємо на Вас у Науковій бібліотеці Державного податкового університету, корпус С, кім. 369, читальний зал періодичних видань. Тут ви зможете детальніше ознайомитися з літературою, яка представлена на виставці.
Також пропонуємо переглянути відеопрезентацію окремих творів із колекції і ознайомитись з рекомендаційним бібліографічним списком літератури з даної тематики.
|