У 2018 році Генасамблея ООН через свою резолюцію 73/25 проголосила 24 січня Міжнародним днем освіти для відзначення ролі освіти у підтримці миру та розвитку. І це дійсно особлива нагода згадати, що освіта є правом людини, важливим рушієм її розвитку, суспільним благом, а ще фундаментом економіки країни та відповідальністю суспільства і держави. Недаремно в ООН наголосили, що освіта – це найпотужніший інструмент для зміни світу. Цього року з темою дня від Юнеско: «Щоб інвестувати в людей, ставте освіту пріоритетом» світова спільнота вже вп’яте відзначатиме це свято.
І хоча сфера освіти має невичерпний потенціал для творення позитивних змін у світі, а доступна й якісна освіта для всіх є ключем до досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року, все ж, як бачимо, країни не в змозі виконати зобов’язання, взяті ними п’ять років тому, в досягненні цих Цілей через актуальні проблеми і все нові й нові виклики.
На жаль, 24 лютого стало ще одним таким викликом. Війна, що не закінчується, накладає свій зловіщий відбиток і на сферу освіти. Світова спільнота висловила стурбованість з цього приводу ще 3 березня 2022 року. У документі «Україна: заява ЮНЕСКО після прийняття резолюції Генеральної Асамблеї ООН» зазначається: «…Також для захисту майбутнього освітні заклади мають розглядатися в якості укриттів. У сфері освіти Резолюція 2601, прийнята в 2021 році Радою Безпеки ООН, наголошує, що держави-члени ООН повинні «попереджувати напади і погрози нападів на школи і забезпечувати захист шкіл і пов’язаних зі школами цивільних осіб, включаючи дітей і вчителів, під час збройного конфлікту, а також на постконфліктних етапах». У резолюції Генеральної Асамблеї від 2 березня виражається серйозне занепокоєння у зв’язку з повідомленнями про напади на цивільні об’єкти, включаючи школи…
Закриття шкіл і навчальних закладів у масштабах всієї країни торкнулось всього населення шкільного віку — 6 мільйонів учнів у віці від 3 до 17 років, і більш 1,5 мільйона студентів вищих навчальних закладів. Ескалація насилля підриває захисну роль освіти, що може мати віддалені наслідки, в тому числі в сусідніх країнах».
Отже, ЮНЕСКО рішуче засуджує напади на навчальні заклади, в результаті яких вони пошкоджуються або руйнуються.
Наш університет, на жаль, теж зазнав значних пошкоджень. І все ж, не дивлячись на це, він продовжує свою основну місію – навчати. Освітній процес поки що, в основному, відбувається онлайн, що теж є одним з викликів у сьогоднішніх реаліях з відсутністю електроенергії і нестабільним зв’язком та інтернетом.
|
Шановні наші користувачі – студенти, викладачі, науковці – всі учасники цього дивного освітнього процесу!
Прийміть наші найщиріші вітання у цей важливий день і згадайте, що саме освіта рухає суспільство вперед і відкриває нові горизонти. Тож нехай Ваші плани, зокрема в освіті, будуть затребувані та реалізовані. А ми, з свого боку, сприятимемо тому, щоб Вам було комфортніше навчатися, не дивлячись на всі труднощі.
|