Можливості профілю Google Scholar та рекомендації щодо його поліпшення
П'ятниця, 13 січня 2023 16:25

 

Профіль Google Scholar (GS) є академічною візитною карткою вченого, оскільки це найшвидший та простий спосіб для інших вчених побачити всі Ваші публікації в одному місці (https://is.gd/2KxPtq). Правда, для цього вчений повинен переконатися, що як тільки було створено його профіль, була натиснута кнопка «Make my profile public» («Зробити мій профіль загальнодоступним»). В іншому випадку, вчений, який створює профіль, буде єдиним, хто зможе його побачити, що, в першу чергу, руйнує всю мету створення профілю.

Шановні користувачі! Науковці!

Пропонуємо ознайомитися з можливостями профілю Google Scholar
та рекомендаціями щодо його поліпшення.

Створення профілю GS також є відмінним рішенням для однієї з найбільших неприємностей в аналізі цитування: наявність «випадкових» цитат. Під «випадковими цитатами» розуміються записи, що не були об’єднані під їх основною назвою. Це 2-і (а іноді 3-і та більш пізні) версії запису, що, як правило, мають тільки невелику кількість цитат і є результатом неправильного написання імені автора, назви публікації або журналу. Вони також можуть бути викликані помилками аналізу Google Scholar.

Випадкові цитати, як правило, особливо поширені для «нетрадиційних» публікацій, таких як програмне забезпечення, книги, глави книг і матеріали конференцій, оскільки, як правило, немає стандартизованого способу посилатися на них. Тому GS набагато складніше з’ясувати, чи посилаються вони на одну і ту ж публікацію. Будь-які записи у Вашому профілі GS, що містять об’єднані цитати, відображаються символом * позаду цитат.

Ви можете об’єднати «випадкові» цитати, увійшовши в свій профіль, поставивши галочку навпроти записів, які Ви хочете об’єднати, і натиснувши кнопку «ОБ’ЄДНАТИ».

Оскільки саме Ви (а не Google Scholar) створюєте свій профіль, саме Вам потрібно підтримувати його в актуальному стані. Через те що у Вас можуть бути тезки за прізвищем та ініціалами, Ваш профіль може наповнитися чужими публікаціями, і Ваш профіль GS буде вже не Вашим. Тому рекомендується відключити автоматичне додавання публікацій, яке стоїть за замовчуванням. Для цього увійдіть у свій профіль, натисніть на маленький хрестик, який Ви бачите у рядку заголовку, та у випадаючому меню оберіть команду «Configure article updates» («Налаштувати поновлення статей»).

Потім на наступній сторінці оберіть другий варіант.

Надалі Ви будете отримувати повідомлення від Google Scholar, коли з’являтимуться роботи з «Вашим» ім’ям, які Вам потрібно буде підтвердити, додати або відмовитися додавати.

Також Ви можете самостійно заповнити свій профіль. У цьому Вам допоможе відео «Як додати статті до профілю на Google Scholar» (https://youtu.be/wchGfRXZVHY).

Щоб отримати повний список власних публікацій, наприклад, для копіювання в своє резюме, на веб-сайт або в якості додатку для фінансуючих організацій, Ви можете експортувати свої публікації, натиснувши на поле зліва від назви. Це робить параметр експорту видимим.

Якщо Ви експортуєте свої публікації в BibTeX, Ви також можете імпортувати повний список публікацій у свій профіль ORCID протягом кількох секунд. Якщо не маєте профілю ORCID, скористайтеся рекомендаціями з відео «Як зареєструватися в ORCID та редагувати свій профіль» (https://youtu.be/ffr8A0M25Qs).

Профіль ORCID, у свою чергу, можна буде пов’язати з профілем Scopus (дивіться відео «Як зв’язати Scopus ID з ORCID ID» (https://youtu.be/j8Viylumi6E)).

Сподіваємось дані поради будуть корисними та своєчасними!