27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
Понеділок, 19 вересня 2022 13:47

 

 

Голокост – шрам на серці людства

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день у 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.

Голокост, Шоа – з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і масове знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933–1945 років лише за етнічну приналежність.

У 1933 році в Німеччині до влади приходять нацисти на чолі з Адольфом Гітлером. І відразу починаються переслідування населення. Після того, як вермахт захоплює інші країни, починається планомірне винищення євреїв, що їх населяли.

У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту у багатьох країнах світу відбуваються меморіальні, поминальні заходи.

Схиляємо голови в пам’ять про безневинно закатованих жертв…

Подаємо до Вашої уваги список рекомендованих джерел у фондах Наукової бібліотеки
Державного податкового університету