Карта розуму – це зручна і ефективна техніка візуалізації мислення і альтернативного запису. В українських перекладах термін може звучати по-різному — «карта розуму», «карта пам'яті», «інтелект-карта», «ментальні карта».
Основоположником карт розуму є один із найвидатніших представників епохи Високого Відродження італійський мислитель, учений, філософ, художник Леонардо да Вінчі. Саме Леонардо вів запис своїх ідей за допомогою візуальних образів. Термін «карта розуму» вперше застосував Тоні Бьюзен, визначивши його як особливу діаграму зі словами, ідеями, певними завданнями чи проблемними питаннями. Як стверджують науковці, на відміну від сприйняття інформації через текст, коли задіяна лише одна півкуля мозку, ментальні карти зображують інформацію, поєднуючи її два типи: текстовий (числовий) та візуальний, або графічний, що дозволяє активізувати обидві півкулі мозку, що, у свою чергу, дозволяє підвищити рівень якісного сприйняття інформації.
31 березня 2014 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся семінар-тренінг під назвою:
«Застосування інтелектуальних технологій в бібліотечній практиці»
У семінарі-тренінгу взяли участь представники бібліотек вищих навчальних закладів м. Києва. Наукова бібліотека НУДПС України мала найчисельніше представництво на цьому заході. На чолі з директором бібліотеки Цимбалюк С.Я., на тренінгу були присутні: заступники директора бібліотеки Щира І.П. та Йовженко С.Ж., начальники відділів – Павленко Г.Л., Фурман Н.П., Козаченко О.П.
Провела заняття тренер-викладач, науковий співробітник Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України Ольга Леонідівна Озерян, яка презентувала особливості побудови карт структурованої інформації.
Під час тренінгу всі присутні отримали знання з побудови карт розуму. Але, крім теорії, тренінг дав і практичні напрацювання: учасники, поділившись на команди, створювали на аркушах паперу власні карти розуму з вдосконалення бібліотечної справи, за допомогою олівців, фломастерів, та кольорового паперу, використовуючи малюнки і символи.
Кожна команда презентувала створену нею карту розуму, та робила фото на згадку, сподіваючись, що отримані знання стануть в пригоді у житті та у професійній діяльності.
|