Вітаємо усіх наших читачів та гостей сайту Наукової бібліотеки Національного університету державної податкової служби України з чудовим Днем Святого Миколая!

Щастя Вам і Вашим родинам!!! Здоров’я!

Миру нашій Україні!

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ЙДЕ У НОГУ З ВИМОГАМИ ЧАСУ!

Беремо безпосередню участь у важливих моментах бібліотечного життя!

Власноруч творимо свою бібліотечну історію!

Підводимо підсумки року, що минає!!!

Грудень 2014 року для Наукової бібліотеки Національного університету державної податкової служби України виявився дуже багатим на події. Зокрема, 10 грудня відбулося засідання директорів бібліотек ВНЗ на базі НБ Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова. Директор Наукової бібліотеки НУДПСУ  Цимбалюк С.Я. приймала участь у засіданні, безпосередньо брала участь в обговоренні важливих питань, що стосувалися термінів і умов подання звітів бібліотек за 2014, можливостей допомоги бібліотекам ВНЗ з переміщених зон, змін в нормативно-правовій базі діяльності бібліотек вищих навчальних закладів, сучасних проблем доступу до електронних ресурсів, участі бібліотек університетів у конкурсі Science Slam Україна.

12 грудня 2014 року Світлана Ярославівна взяла участь у засіданні робочої групи директорів бібліотек ВНЗ м. Києва з опрацювання проекту форми статистичного звіту, яке відбулось на базі Наукової бібліотеки НаУКМА . У зв`язку з розширенням діяльності бібліотек у галузі надання доступу до електронних ресурсів учасниками засідання було вирішено: запропонувати бібліотекам ВНЗ в якості пілотного проекту обліковувати в статистичному звіті віддалені мережеві ресурси – придбані або передплачені ліцензійні ресурси (ресурси тестового доступу не враховувати), провести робоче засідання в березні 2015 року для подальшого опрацювання змін до форми статистичного звіту; подати на розгляд НМБК проект форми статистичного звіту з урахуванням сучасних аспектів діяльності бібліотек в електронному середовищі.

Фахівці нашой бібліотеки стали безпосередніми учасниками Школи-практикуму, який відбувся у рамках ІІ Міжнародного науково-практичного семінару «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація» (16-17 грудня 2014 р., НТУУ «КПI»).

Перше заняття школи відбулося 7 жовтня 2014 р. в затишній залі рідкісних і цінних видань Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І.Денисенка НТУУ "КПІ". Темою обговорення були правила складання бібліографічного опису стародруків, рідкісних і цінних видань.

16 грудня відбулося наступне заняття, на якому співробітники фондів рідкісних і цінних видань бібліотек знайомилися з технікою ретельного вивчення кожної книжкової пам'ятки, внесення її до електронного каталогу і вводять інформацію про неї до наукового книгознавчого обігу.

17 грудня відділ стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського став місцем проведення чергового заняття Школи-практикуму для фахівців відділів стародруків, рідкісних і цінних видань університетських бібліотек, яке провела авторитетний учений у галузі книгознавства, завідувач відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ, д-р іст. наук, професор Галина Ковальчук. Участь у семінарі взяли: бібліотекарі та бібліографи нашої Наукової бібліотеки та фахівці та керівники інших бібліотек, архівів, музеїв, видавництв, власники приватних колекцій, науковці.

Під час круглих столів, лекцій, презентацій, майстер-класів і тренінгів досвідчені фахівці з оцифрування та суміжних напрямів інформаційно-комунікаційних технологій розповідали про передові світові практики, навчали технологіям оцифрування, формування та інтеграції цифрових колекцій, а також методам їх розповсюдження та використання.

18 грудня 2014 року працівники нашої бібліотеки відвідали Наукову бібліотеку імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де було проведено практичне заняття з опису рідкісних та цінних видань в АБІС «УФД/Бібліотека». У заході взяли участь 20 фахівців бібліотек ВНЗ. Під час спілкування детально розглядалися конкретні приклади з опису, порядок формування бібліографічних записів на стародруки. Учасникам практичного заняття було запропоновано розроблену Технологічну інструкцію з опису стародрукованих документів і рідкісних видань в АБІС «УФД/Бібліотека» (укладач – Н.В.Кириченко ).

18 грудня 2014 р. бібліотекарі Наукової бібліотеки НУДПСУ взяли участь у майстер-класі для членів УБА на тему «Будуємо карту стратегії бібліотеки», який проводила Українська бібліотечна асоціація спільно з Гете-Інститутом в Україні .

У ході заняття, учасники дізналися, що таке стратегічне управління і чим воно відрізняється від стратегічного планування, що таке збалансована система індикаторів і як її можна використати в розробці стратегії розвитку бібліотеки.

Також учасники змогли застосувати нові знання та попрактикуватися у розробці стратегічних карт для своєї бібліотеки.