Вівторок, 09 грудня 2014 16:27

 

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА


 

УКРАЇНСЬКА БІБЛІОТЕЧНА АСОЦІАЦІЯ


 

ЄДНАННЯ ЗАРАДИ РОЗВИТКУ СПІЛЬНОЇ

 

СПРАВИ


Представники Наукової бібліотеки нашого університету взяли участь у щорічній конференції Української бібліотечної асоціації (УБА) «Бібліотека території єдності», що відбувалася 27-28 листопада у Київському університеті ім. Б. Грінченка.

Відкривала конференцію кандидат педагогічних наук, доцент, директор інституту післядипломної освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, президент Української бібліотечної асоціації Ірина Олександрівна Шевченко, яка привітала всіх учасників конференції та зробила наголос на важливості таких заходів для розвитку, взаємодопомоги та єднання бібліотек заради майбутнього процвітання бібліотечної справи.

Основні питання, що розглядалися на форумі: стратегія розвитку бібліотечно-інформаційної сфери в Україні, роль професійних громадських об`єднань у реформуванні галузі, бібліотечні інновації, бібліотечна освіта, адвокація та партнерство, відкритий доступ до інформації, нові інформаційно-комунікаційні технології у бібліотеках, стандартизація, наукометрія, бібліометрія, бібліотека – центр громади, проектна діяльність та соціальні інвестиції. У перший день конференції учасникам представили доповіді про бібліотеки як транскультурні майданчики, авторське право, захист інтересів бібліотек в складних соціально-політичних умовах, бібліотечну освіту. Відбулося пленарне засідання та традиційна бібліолабораторія від Молодіжної секції УБА.

Вразила слухачів доповідь Більченко Є.В., доктора культурології, професора кафедри культурології Інситуту філософської освіти і науки Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова. На перший погляд, недосвідчена молода дівчина не викликала особливої довіри у слухачів, але Євгенія настільки впевнено розкрила тему: «Бібліотека як транскультурний простір: діалог минулого і сучасного», що після першої хвилини її виступу у професіоналізмі цього молодого фахівця вже ніхто не сумнівався.

На пленарному засіданні у перший день конференції відбулося нагородження переможців всеукраїнських конкурсів відзнаками Української бібліотечної асоціації. Роботи наших працівників теж брали участь у конкурсному відборі і, хоч не зайняли призових місць, достойно представили Наукову бібліотеку нашого вищу. Зокрема, хочеться відзначити літературний твір Іванни Бузинник.

У ході церемонії вручення нагород та відзнак УБА у 2014 році директор Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Валентина Ярощук була відзначена грамотою УБА "За відданість бібліотечній справі". Традиційно цю нагороду отримують спеціалісти, що відзначилися багаторічною діяльністю на користь бібліотек, люди, завдяки яким ми сьогодні можемо говорити про інновації в бібліoтеках.

На секційних заняттях розглядалися питання бібліотечної освіти, правового регулювання діяльності бібліотек, створення електронного навчально-наукового середовища у ВНЗ за напрямом підготовки «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія».

У рамках конференції відбулося обговорення "Стратегії Української бібліотечної асоціації на 2015-2018 роки". Документ було прийнято одноголосно - усіма присутніми учасниками заходу. Стратегія визначає основні напрямки дільності УБА на наступні три роки: розбудову суспільства знань та сприяння інтелектуальній свободі, трансформацію бібліотечно-інформаційної сфери, підтримку безперервної освіти, адвокацію та ефективний менеджмент організації.

 

Під час конференції було організовано ряд зустрічей з цікавими людьми, культурними менеджерами у сфері літератури, професіоналами книжкової справи, представниками професійних періодичних видань, профспілок, науковцями, фахівцями галузі авторського права, письменниками.

Працівники нашої бібліотеки активно долучалися до обговорення важливих питань щодо розвитку сучасної бібліотечної системи інноваційних перетворень у бібліотечній справі, знайомилися з цікавими людьми та обмінювалися досвідом роботи з представниками провідних бібліотек вищих навчальних закладів та переймали найкращі традиції для впровадження у своїй бібліотеці.

 

Щиро дякуємо організаторам за надзвичайно корисну

конференцію та сподіваємося на подальшу плідну

співпрацю!