Середа, 08 жовтня 2014 14:09

БІБЛІОТЕКАРІ – ХРАНИТЕЛІ МУДРОСТІ ТА ЗНАНЬ


«Ми працю любимо,

що в творчість перейшла»

Всеукраїнський день бібліотек, що традиційно відзначають в Україні у вересні вже понад п'ятнадцять років, свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання тієї важкої праці бібліотекарів та великої ролі, яку відіграє у державі така важлива інституція, як бібліотека. В цей день професійного свята наше суспільство віддає данину шани подвижникам бібліотечної справи, читачам, книговидавцям, архіваріусам, освітянам, науковцям, представникам громадських організацій і владних структур – людям, які присвятили своє життя служінню народу, книзі, знанням, усім, хто вболіває за духовність народу України, за майбутнє нашої держави.

До професійного свята Наукова бібліотека завжди готується по особливому. Стало традицією влаштовувати різноманітні святкові заходи, запрошувати талановитих особистостей, нагороджувати кращих читачів та співробітників.


Напередодні святкування Всеукраїнського дня бібліотек 29 жовтня 2014 року у Науковій бібліотеці було проведено захід, що поєднав проведення художньо-мистетської виставки робіт співробітників, презентацію поетичної збірки та Літопису бібліотеки; підведення підсумків конкурсу і нагородження переможців цінними подарунками.


Під теплі сонячні промені, які вигравали на стінах читального залу, бібліотекарі та гості свята відкрили для себе молоду талановиту поетесу, провідного бібліотекаря Бузинник Іванну. ЇЇ збірка поезій «Зірка добра» поєднала вірші, які описують дитинство, юність, відтворюють сьогодення. У творах поетеси тісно переплітаються почуття любові до родини, патріотизму, милосердя, кохання.



Поетична збірка «Зірка добра» нікого не залишила байдужим. Вражена різноплановим талантом молодого бібліотекаря перший проректор – проректор з наукової роботи Людмила Леонідівна Тарангул, яка завітала на захід, привітала Іванну з виходом збірки, подарувала цінний подарунок і побажала їй та всім бібліотекарям напередодні професійного свята мирного неба, творчої наснаги, духовного та професійного зростання.

 


Дуже приємно було вітати на святі шановних гостей, зокрема, Романчук Світлану Миколаївну зі своїми студентами, які професійно декламували твори Іванни та ділилися своїми враженнями, Кожем’яченка Володимира Йосиповича, який доповнив поетичну атмосферу заходу власними віршованими рядками, присвяченими бібліотекарям.


Талановиті люди – талановиті у всьому. Слухаючи твори поетеси, гості та учасники заходу насолоджувались виставкою авторських робіт бібліотечних працівників, на якій були представлені вироби з бісеру; рушники, одяг, картини, вишиті нитками, бісером та стрічками; топіарі; в’язані аксесуари, багато інших виробів. Кожен з присутніх побував не просто у бібліотеці, як книгозбірні, а зміг зазирнути у творчу сутність кожного бібліотекаря, побачити незримі скарби душі кожної талановитої особистості.


Серед незліченної кількості різних яскравих та неповторних витворів виокремлювався найцінніший - рукотворне досягнення бібліотекарів - Літопис. Хоча сторінки ще пишуться, але вже на цьому етапі він став скарбом Наукової бібліотеки, оскільки об’єднав спогади бібліотекарів, цінні фотографії, влучні вислови, архівні та музейні матеріали. Начальник Кочур Марина Ігорівна та працівники відділу обслуговування науковою літературою під музичний супровід творів Дедекаєва В’ячеслава Амурбековича познайомили гостей з окремими сторінками Літопису, прокоментували цікаві моменти створення цього документу та закликали всіх бібліотекарів долучитися до цієї важкої, але надзвичайно важливої роботи, бо без минулого немає майбутнього.


У рамках святкової програми журі бібліотеки підсумувало результати конкурсу «Краща візитка Наукової бібліотеки НУДПСУ». Конкурс тривав з 15 червня по 15 вересня 2014 року. Метою конкурсу було створення візитної картки бібліотеки, яка б відображала її сутність Переможцями виявились Гайдай Н.П., Добрянська Н.Б. та Усова Г.С. Як переможці так і учасники були нагороджені грамотами та цінними подарунками.


Духовний наставник дружного колективу знавців бібліотечної справи - директор Наукової бібліотеки Світлана Ярославівна Цимбалюк привітала всіх з Всеукраїнським днем бібліотек, висловила сподівання на подальше творче зростання поетеси, подякувала гостям, організаторам та всім талановитим колегам, хто долучився до участі у заході. Керівник наголосила, що життя бібліотеки – її читачі. Саме на їх прохання найближчим часом у читальних залах буде організовано зону Wi-Fi та розширено локальну мережу, створивши нові автоматизовані робочі місця.


На завершення Світлана Ярославівна подякувала колегам і читачам, усім, хто любить і шанує книгу, побажала доброго здоров’я, щасливих відкриттів непрочитаних сторінок і творчих успіхів для блага Української держави.


30 вересня у рамках святкування Всеукраїнського дня бібліотек колектив Наукової бібліотеки відвідав мальовниче місто Канів, зокрема, оновлену експозицію музею Шевченка, художні виставки, перший народний музей Шевченка – «Тарасову світлицю», побував на могилі Івана Ядловського, довголітнього хранителя Шевченкового меморіалу, що стало завершальним етапом у циклі заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря. Ця поїздка об’єднала нас в одну велику сім’ю, відродила почуття патріотизму, любові до України та відновила в пам’яті яскраві моменти творчості Шевченка. На Чернечій горі ми по черзі читали рядки улюблених і таких злободенних творів поета та бажали один одному дожити до часу здійснення Шевченкових ідеалів свободи і любові, коли справді нарешті:

… «на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі…»

 

 

До професійного свята Наукова бібліотека завжди готується по особливому. Стало традицією влаштовувати різноманітні святкові заходи, запрошувати талановитих особистостей, нагороджувати кращих читачів та співробітників.