Понеділок, 17 березня 2014 00:00

У рамках проведення урочистих заходів на честь 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка в Науковій бібліотеці експонуються такі книжково-ілюстративні виставки:


читальний зал наукової літератури (к. 433)


«До 200 річчя від дня народження посвяти  Великому Кобзареві – Шевченку Т.Г.»

Тарас Шевченко!... Це ім’я дорогоцінною перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури.


читальний зал періодичних видань (каб.369)

книжково-ілюстративна виставка «Тарас Шевченко в українській культурі та літературі»


Він був як полум'я. Його рядки — 
Дзвінкі і небезпечні, наче криця, 
Переживуть і жито, і пшеницю, 
І хліб, і сіль, і війни, і віки.

(Леонід Кисельов)

читальний зал іноземної літератури (каб. 629)


книжково-ілюстративна виставка англійською мовою«About Taras Shevchenko in Independent Ukraine- Про Тараса Шевченка в незалежній Україні»


Образ найщирішого лірика і гнівного бунтаря, поета, художника, людини постає перед читачами завдяки поетичним, прозовим і малярським творам митця, працям дослідників і спогадам друзів.

читальний зал юридичної літератури (каб. 508)


книжкові виставки «Т.Г. Шевченко – вічний, як  народ», «Сторінками творів великого Кобзаря»

Загадку його особистості досі нерозгадано. Тож запрошуємо всіх бажаючих згадати велике ім'я та створити екскурс у світ людини універсальних талантів.

абонемент навчальної літератури (каб. 372)


Книжкова виставка «Феномен Шевченка»

Т. Г. Шевченко - видатний син українського народу, його честь і совість. Він був людиною універсальних талантів та інтересів. Немає такої сторони життя, до якої він не торкався би у своїй творчості: любов до України, культура й історія українського народу, відношення до жінки-матері, природа, екологія й багато чого іншого. Поезія і проза Т. Г. Шевченка живе серед нас і вселяє віру і надію, допомагає переборювати труднощі.

читальний зал юридичної літератури (каб. 508)


Фотогалерея малюнків Тараса Шевченка «І говорило полотно про його мрії, муки і любов»

Серед плеяди видатних діячів української культури Тарасові Григоровичу Шевченку належить особливе місце. Поборником правди і свободи називають його. Він своєю полум’яною поетичною і мистецькою творчістю виражав споконвічні вільнолюбні прагнення нашого народу.

Тарас Шевченко як художник займає одне з найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві. Він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.

читальний зал юридичної літератури (каб. 508)


Фотогалерея малюнків Тараса Шевченка «І говорило полотно про його мрії, муки і любов»

Велике місце в Шевченковому доробку належить портретам. Він почав працювати над ними ще кріпаком. В академії продовжував роботу в цій галузі. Незабаром він стає одним із відомих і популярних портретистів. Створені ним образи відзначаються невимушеністю, природністю, вдалою композиційною побудовою і свіжістю барв, намаганням дати психологічну характеристику людині.

Неабияке місце в житті Тараса Шевченка посідає живопис. Художник ставився до образотворчого мистецтва з глибокою щирістю, воно приносило йому розраду в гіркі хвилини його життя. Зараз його роботи, крім автобіографічного, мають ще й історичне та етнографічне значення. Прекрасно виконані малюнки окреслюють художні смаки та прагнення Шевченка, і є немовби паралеллю до його віршів, служачи ілюстраціями до життя поета.

Провідний бібліотекар, а за сумісництвом поетеса — Іванна Бузинник присвятила видатному сину Українського народу вірш «Тарасові слова», та вишила бісером портрет Тараса Григоровича, який милує зір та викликає захоплення у користувачів читального залу наукової літератури.

Чарує подих українська мова,

Торкають струни серця Тарасові вірші.

Мелодії звучання, поетичність слова,

Лунають піснею у кожного в душі.

Любов до краю рідного навіки,

В поезії, в малюнках, що поет творив.

Кобзар-митець, поезій ріки,

«Любіть Вкраїну!» – нащадкам заповів.

І не згасає віра в щиру правду,

Коли читаєш вкотре «Заповіт».

Минули роки, але час не згасить,

Слова Поета, котрі полонили світ.