Екскурсія бібліотекою
За останній період працівники бібліотеки Університету докладали досить зусиль для покращення довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування користувачів. На порозі до знань Вас зустрінуть привітною посмішкою та прагненням допомогти!

У світлих та затишних приміщеннях нового корпусу Центру інформаційних технологій Вас чекають ініціативні працівники – професіонали своєї справи, які завжди поспішають на допомогу студенту. Процес бібліотечного обслуговування досить складний та насичений безліччю спеціальних операцій та процедур, без яких доступ читача до потрібних документів неможливий! Ми маємо велику надію, що після подорожі нашим сайтом Ви почуватиметесь в стінах бібліотеки впевнено та зможете відшукати саме ту інформацію, яка Вас цікавить!

image_5


 Розпочнемо наше знайомство з Бібліотекою!

Очолює роботу інформаційно-бібліотечного центру к.е.н., доцент Цимбалюк Світлана Ярославівна.

image_17

Під її керівництвом з 2006 року бібліотека вже повністю перейшла на автоматизовану книговидачу засобами АБІС «УФД-Бібліотека». В першу чергу потрібно сказати, що обслуговування завдяки автоматизації процесу книговидачі стало більш оперативним: зменшились черги, покращилася якість обслуговування та виконання замовлень. Постійно поповнювалися виставки літератури з актуальних профільних тем у різних читальних залах та на абонементах, вчасно і якісно забезпечувались підручниками студенти коледжу, університету, аспіранти, слухачі Інституту післядипломної освіти, Науково-дослідного інституту фінансового права, Науково-дослідного центру з проблем оподаткування.

Відвідуючи її кабінет (364) мимоволі дивуєшся оригінальним оформленням, надзвичайними картинами, фотографіями, ексклюзивними вазочками.

image_22

В приймальній Вас зустріне привітною посмішкою заступник директора Наталія Борисівна Марциш, яка вислухає всі Ваші пропозиції, прохання, спробує вирішити проблему та запросить, при необхідності, до директора. Дух перехоплює від казкової оранжереї квітів та вазонів, що заплітає приймальну та кабінет. Мабуть, квіти відчувають духовне багацтво цих приміщень і гармонічно поєднуються з книгами та журналами в усіх приміщеннях бібліотеки.

Комплектування та облік фонду ведеться в кабінеті 365, де працюють молоді енергійні бібліотекарі на чолі із заступником директора Щирою Іриною Петрівною.

image_16

Діяльність відділу комплектування бібліотеки НУДПСУ у 2007 – 2008 навчальному році, як і в попередні роки, спрямована на задоволення потреб навчально-виховного процесу та наукової діяльності необхідною літературою. Через значне збільшення читачів, структурні зміни в Університеті, введення нових спеціальностей, відсутність необхідної кількості державних коштів процес комплектування у бібліотеці протягом 2007-2008 звітного року був досить складним. Бібліотекарі Усова Ганна Сергіївна, Подшивалова Олександра та Шпак Ольга активно і творчо підходять до наукової та технічної обробки літератури, оптимізуючи шлях книги.

image_6

У структурі бібліотечного фонду нашого вузу левова частка належить економічному та юридичному профілю. Фонд комплектується за замовленнями професорсько-викладацького складу кафедр, науковців науково-дослідних інститутів та замовлень фахівців.

Довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування читачів здійснюється в кабінеті 367 під керівництвом завідуючого відділом Наталії Петрівни Фурман. Дружний колектив у складі Загородньої Галини Григорівни та Шевченко Юлії Яківни допоможе Вам знайти найновіші методичні матеріали кафедр, нормативні документи та необхідну інформацію в Інтернеті.

image_21

Основну увагу працівників зосереджено на подальшому опануванні комп’ютерної програми УФД/Бібліотека, наповненні електронної бази даних про публікації з фахових для Університету питань, зокрема, з фінансів, обліку, оподаткування, юридичного напряму, економіки, що містяться у періодичних та інформаційних виданнях.

Робота бібліотеки спрямована на забезпечення інформацією читачів за різними джерелами – це традиційні каталоги, електронний каталог (ЕК), правова база “ЛІГА-Закон”, Інтернет, онлайновий доступ до дисертацій РДБД, каталогу періодичних видань та повнотекстових періодичних видань.

По ЕК читачі знайомляться зі списками нових надходжень до бібліотеки; здійснюють пошук літератури за ключовими словами, яких в базі вже більше 5000; ведуть пошук літератури за тематичним каталогом бібліотеки; користуються базою даних нових текстів методичних розробок кафедр, конспектів лекцій, навчальних тестів, робочих програм.

image_1

Відділ готує довідки із забезпеченості навчальною літературою дисциплін, закріплених за кафедрами. Досить активно студенти використовують базу “ЛІГА-Закон” та повні тексти методичних розробок викладачів. Бібліотека НУДПСУ пріоритетом для себе вважає створення повнотекстових електронних колекцій.

Колекція електронних документів викладачів Університету – це унікальна інформація, яка постійно використовуватиметься, як в учбовому процесі, так і в наукових дослідженнях вчених університету, курсантів, магістрів, аспірантів, студентів.

За допомогою Інтернет-ресурсів читачі мають змогу знайти необхідну публікацію та звернутись до ЕК інших бібліотек, адреси яких Ви теж знайдете на нашому сайті.

Обслуговування читачів у відділі науково-методичної літератури умовно поділяється на обслуговування на студентському абонементі (каб. 372) та в читальних залах (періодичних видань (каб. 369), юридичної (каб. 508) та економічної (каб. 511), християнської (кім. 370) та іноземної літератури ( кім. 629).

Завдяки автоматизаваній інформаційній системі «УФД-Бібліотека» кожен студент чи співробітник самостійно може переглянути фонд бібліотеки, нові надходження, знайти за бібліографічним описом необхідну книгу, а також самостійно і грамотно за певним зразком сформувати замовлення. Завдяки комп’ютеризації процесів бібліотечного обслуговування частково вдалося уникнути черг

image_15

на абонементі та налагодити систему видачі літератури. Тепер обслуговування читачів проводиться у чотирьох потоках. Вам нададуть необхідні послуги з добору літератури висококваліфіковані бібліотекарі Голота Галина Андріївна, Рибальченко Марина Олександрівна, Жулинська Алла Валеріївна на чолі з завідувачем відділу Павленко Галиною Леонідівною.

Всі бажаючі можуть отримати літературу вчасно. Для цього необхідно отримати пластиковий читацький квиток, який надає право користуватися фондом бібліотеки, її читальними залами та отримувати літературу на абонементі.

image_20

У кімнаті 431 на Вас чекає бібліотекар Степанчук Валентина Іванівна, яка, при наявності у Вас усіх необхідних документів (заяви, паспорту), всього за декілька хвилин видасть Вам персональний читацький пластиковий квиток, який стане Вашою перепусткою у Країну Знань!

image_7

З 02.12.2005 всі користувачі бібліотеки, які не мали заборгованості перед бібліотекою, мали змогу отримати пластикові читацькі квитки з фотокарткою та штрих кодом.

Динаміка видачі досить інтенсивна. Враховуючи, що придбано один апарат, ми все ж таки спромоглися на сьогодні видати 7800 пластикових читацьких квитків.

image_18

Але читачів біля 12,198 тис., звідси і черги, і певні незручності. Поряд з тим відчуваються суттєві переваги автоматизації, зокрема, на дільницях з добре відпрацьованими режимами.

В структурі бібліотеки НУДПСУ функціонує читальний зал

image_24

періодичних видань. Тут Вас чекають: Ільїна Наталія Василівна, Бурцева Лариса, Чернецька Ніна зі своїми, завжди своєчасними, виставками, свіжими газетами та актуальними статтями.

Поряд розташована скарбничка духовності – читальний зал християнської літератури. Тут зосереджена література духовного змісту. Зібрана відеотека християнських та історичних фільмів. У залі проводяться лекції з історії виникнення християнства. Лекції проводить настоятель Храму Святого Миколая отець Андрій, доценти та професори кафедр філософії, педагогіки і психології.

image_19

У читальному залі Вас вітатимуть бібліотекарі-«старішини» нашої Бібліотеки, які пройшли важкий шлях з підвального приміщення до нового корпусу, пліч-о-пліч з підручниками та журналами. Костюченко Валентина Миколаївна та Марчук Валентина Іванівна.

Просторі та зручні читальні зали економічної та юридичної літератури завжди готові прийняти всіх бажаючих читачів у свої обійми знань та мудрості. Бібліотекарі завжди привітно обслуговують студентів та допомагають відшукати потрібну інформацію. Зокрема, в читальному залі юридичної літератури Вас вітатимуть Полянська Олена Іванівна та Черкай Оксана Миколаївна,

image_13

а в читальному залі економічної літератури

image_2

- Анікеєва Анжела Юріївна, Довгань Лариса Петрівна та Кожан Тамара Олегівна.

image_14

Магістрів, членів наукового товариства, аспірантів, здобувачів та викладачів завжди чекає свіжа інформація та поради в читальному залі та на абонементі наукової літератури, роботу яких очолює Марина Ігорівна Кочур – бібліотекар, що повністю віддається роботі та надихає читачів до подальшої співпраці.

image_11

Підібрати необхідні джерела допоможе Тарапатова Валентина Іванівна, Рехтіна Алла Тимофіївна,

image_10

а на абонементі наукової літератури – Галузинська Тетяна Федорівна.

image_3

У відділі наукової літератури ретельно вивчають читацькі запити та намагаються надати вичерпну інформацію.

Не менше цікавої інформації читачеві пропонує читальний зал іноземної літератури (кім.629), де зібрані відомі іноземні видання та інші цінні документи, зокрема раритети нашої Бібліотеки. У читальному залі ласкавою посмішкою та неабиякою життєрадісністю Ваші запити прийме бібліотекар Сідова Валентина Володимирівна.

image_12

Якщо більш глибоко проаналізувати процес комп’ютеризації та інфоматизації, що відбувається в Науковій бібліотеці НУДПСУ, то слід відмітити, що він характеризується певною сукупністю операцій, які постійно потрібно виконувати для того, щоб підтримувати, оновлювати та створювати бази даних. Коли говориться про завершальний етап процесу автоматизації бібліотечних процесів, то мається на увазі встановлення певного обладнання, яке реалізує технічну сторону, тобто встановлення та обслуговування сканерів і принтерів зчитування і друку штрих кодів, а також комп’ютерів з налагодженою бібліотечною програмою.

А сам процес штрих кодування постійно потрібно підтримувати по мірі надходження нової літератури. Для підтримання існуючої налагодженої системи автоматизованих бібліотечних процесів та їх удосконалення, беззупинно працює Відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення в складі адміністратора і завідувача відділом Кочура Євгена Валерійовича, до якого Ви можете звернутися в разі виникнення проблеми з читацьким квитком, Жучика Сергія Вікторовича який працює над оновленням нашого сайту, редактора Пахут Іванни Олександрівни та Симоненко Антоніни Тимофіївни.


Колектив Бібліотеки запрошує Вас до співпраці та сподівається, що робота з документами у стінах нашого навчального закладу принесе Вам інтелектуальне збагачення, користь та задоволення!!!

Запрошуємо Вас стати постійними читачами нашої Бібліотеки, відчути на власному досвіді багацтво мудрості книжкового фонду! Чекаємо Ваших відгуків та пропозицій на сторінках сайту!

вызов электрика киев